Kakav preporod Partizana, ''uragansko'' drugo poluvreme!

subota 10.12.2016.
22:30

Košarkaši Partizana ostvarili su i desetu pobedu u ABA ligi ove sezone, posle izvanredne igre u drugih 20 minuta.

BETAPHOTO/ABA liga/Krka/Danilo Kesic/DS

U poslednjoj večerašnjoj utakmici 13. kola ABA lige, ekipa Partizana ubedljivo je savladala Igokeu rezultatom 87:64 i tako se učvrstila u vrhu tabele regionalnog takmičenja iza još uvek neporažene Crvene zvezde mts.

Ponovo smo videli mnogo oscilacija u igri Džikićevog tima, ali na kraju navijači Partizana mogu da budu veoma zadovoljni.

Crno-beli su tokom prve četvrtine imali blagu prednost, dobili su taj deo igre sa 20:15, a onda je usledio neverovatan pad u njihovoj igri, što je Igokea iskoristila za svoju seriju od 16:1 u drugom kvartalu!

Nekako bezvoljno, apatično delovala je ekipa crno-belih u tim trenucima i tek u poslednjem minutu prvog poluvremena, Veličković i Hečer su uneli malo energije i smanjili na 27:33, kao nagoveštaj onoga što je usledilo u drugih 20 minuta.

Ali, verujemo da ni najveći optimisti među pristalicama crno-belih nisu mogli da predvide takav preporod njihovog tima u nastavku meča!

Sve je počelo mini serijom Frenka Robinsona, koji je vezao pet svojih poena, onda se razigrao i Hečer, a iz minuta u minut i ostali igrači Partizana.

Prednost gostiju se munjevito istopila, a košarkašima Partizana kao da je pao veliki teret sa leđa, pa su počeli da pogađaju iz svih pozicija i ekspresno rešili pitanje pobednika.

ŠEZDESET poena Partizana u drugom poluvremenu dovoljno ilustruje kako su crno-beli igrali u ovom periodu igre - 60:31 je rezultat drugog poluvremena!

Vilijam Hečer je sa 21 poenom bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi (trojke 6/7), a pratili su ga Birčević sa 16 i Robinson sa 12 poena.

Kod gostiju su se istakli Radivojević sa 15 i Mićović sa 14 postignutih poena.