20:18

Budućnost izvanredno igra u Evrokupu!

AdmiralBet ABA liga/Dragana Stjepanovic

Košarkaši podgoričke Budućnosti ostvarili su još jednu ubedljivu pobedu u Evrokupu, ukupno petu u šest odigranih kola.

Ekipa Aleksandra Džikića je večeras kao gost deklasirala ekipu grčkog Promiteasa rezultatom 89:60, što je grčkom timu četvrti poraz u šest odigranih kola.

Podsetimo, u prošlom kolu Budućnost je deklasirala Cedevita Olimpiju u Podgorici gotovo istim rezultatom, tada je bilo 91:60 za Džikićev tim koji pokazuje da je u sve boljoj formi.

Večeras su Podgoričani u prvoj četvrtini stekli 14 poena prednosti, uz odličnu igru u odbrani. U drugih deset minuta domaći su donekle uzvratili, ali je onda usledila izvanredna treća četvrtina koju je Budućnost dobila sa 25:8 i već tada rešila meč u svoju korist.

Di Džej Sili je sa 29 poena bio najbolji u pobedničkoj ekipi, ali sjajno ga je pratio centar Zoran Nikolić sa 20 poena i 10 skokova, dok je Kobs upisao 17 poena. Kod domaćih 22 poena Reja, a 10 je upisao Grant.