Karšijaka iznenadila finalistu Evrokupa, korak do finala

23:29

Preokret Karšijake protiv Turk Telekoma.

twitter
twitter

Karšijaka je na pragu finala turske košarkaške Superlige pošto je u trečćoj utakmici polufinalne serije savladala Turk Telekom 86:81 i povela sa 2:1 u seriji.

Delgado je ponovo predvodio tim iz Izmira sa dabl-dablom od 19 poena i 12 skokova. Kod Turk Telekoma briljirao je Grant sa 19 poena.

Turk Telekom je imao kontrolu u prvih 15 minuta, poveo sa 12 razlike u drugoj četvrtini, ali su domaćini preokrenuli utakmicu serijom od 12-0 i došli do vodstva od 36:35 pre odmora.

Finalisti Evrokupa su ponovo došli u prednost u trećoj trećini, 56:52 je bilo pred poslednjih 10 minuta igre. Potom je usledila serija 11:0 Karšijake u posljednjoj četvrtini, ponovo su preokrenuli rezultat i čak napravili osam poena viška. Turk Telekom je uzvratio nakon nekoliko izgubljenih lopti domaćina i došao na dva poena zaostatka, ali tu je i stao.

Sledeća utakmice je u subotu, 10. juna.

U drugoj polufinalnoj seriji, Efes je takođe preokrenuo situaciju drugom uzastopnom pobedom nad Fenerbahčeom i poveo sa 2:1.