Karter srušio Megu u poslednjoj sekundi!

nedelja 19.12.2021.
14:04

U okviru 12. kola Admiralbet ABA lige ekipa Zadra slavila u hali "Pinki".

Mega Mozzart/Ivica Veselinov

Mega je imala šansu da stigne do velikog preokreta danas protiv Zadra, ali nisu uspeli, bilo je 72:74.

Loše prvo poluvreme izabranika Vlade Jovanovića, gosti su krajem prve deonice stigli do +8 serijom od 8:2, a onda u nastavku je bilo i +16 za goste.

Jasno je bilo da nešto mora da se promeni i to je trener Mege učinio, kao da je izašao drugi tim u nastavku, brzo je Mega stigla do preokreta, ali je nakon par minuta slabije igre domaćih, Zadar stigao do 4 poena prednosti u poslednja dva minuta.

Ipak, domaći su izjednačili, poslednji napad je imao Zadar, igralo se za Kartera i ostalo je istorija, pogodio je dvojku za pobedu

U Megi najefikasniji Boriša Simanić sa 12 poena, Smit, Jović i Ruženčev su imali po 11. Kod pobednika 25 poena Kartera, 8 skokova i 5 asistencija, 17 poena Tompsona.