Katastrofalna poslednja četvrtina FMP-a za poraz u Splitu

ponedeljak 29.01.2024.
20:05

''Panteri'' nastavili lošu seriju.

AdmiralBet ABA liga/Split/Ivica Cavka

Osamnaesto kolo AdmiralBet ABA lige nastavljeno je utakmicom u Splitu, gde je istoimeni domaći tim dočekao ekipu FMP-a iz Železnika.

Splićani su posle mnogo bolje igre u četvrtoj deonici slavili rezultatom 78:66, što im je osma pobeda ove sezone u AdmiralBet ABA ligi, dok su ''panteri'' iz Železnika pretrpeli trinaesti poraz, od toga već četvrti uzastopni.

FMP je pred kraj treće četvrtine imao čak 13 poena prednosti, vodio je sa 53:40, ali je do kraja tog dela igre Split napravio seriju 7:0 i prepolovio tu razliku.

Međutim, to je bio tek početak mnogo duže serije domaćeg tima od čak 20:2, pa je u uvodnim minutima četvrte četvrtine ekipa Splita povela sa 62:55 i do kraja meča FMP je vrlo teško nalazio rešenja u napadu, pa je izostala neizvesna završnica.

Saliven sa 24 i Šorter sa 19 poena i po 6 skokova i asistencija predvodili su pobedničku ekipu, a u FMP-u najefikasniji Subotić sa 16, Rebec je upisao 13, a Foster 12 poena.