nedelja 21.01.2018.
21:22

Najbolji tim Istoka doživeo i treći vezani poraz.

Beta/AP Photo/Charles Krupa

Iznenađenje u "TD Gardenu", domaći Boston Seltksi su poraženi od Orlando Medžika rezultatom 95-103.

Tesno je bilo u prvom poluvremenu, Seltiksi su nekako dobili prvi kvartal sa 29-28, a onda su do poluvremena samo zadržali pomenutu prednost (59-58).

Sve se srušilo u domaćem sastavu u trećoj deonici, kobnih 12 minuta koštalo je "Kelte" i poraza.

Taj period gosti sa Floride dobijaju sa čak 12-32 i sa velikih 19 poena prednosti odlaze u odlučujuću deonicu, u kojoj je Četa Breda Stivensa uspela da prepolovi prednost rivala, ali ne i da ugrozi pobedu ekipe Frenka Vogela.

Orlando je predvodio Elfrid Pejton sa 22 poena, pratio ga je Evan Furnije sa 19 poena, dok su dvocifren košgeterski učinak imali i Eron Gordon sa 11, kao i Šelvin Mek i Di Džej Avgustin sa po 10 postignutih poena.

U redovima Bostona usamljen Kajri Irving, koji je odigrao najbolji meč ove sezone, upisao je 40 poena, sedam skokova i pet asistencija uz sjajan procenat šuta (61%). Nije ipak mogao sam, pratili su ga samo Braun sa 17 i Markus Moris sa 12 poena.