utorak 14.11.2023.
20:57

Fantastična partija Larkina.

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Možda i iznenađujuća pobeda nekadašnjeg šampiona Evrope na gostovanju Monaku, Efes je u okviru osmog kola slavio sa 89:82.

U prvom poluvremenu je u potpunosti zaustavljen Majk Džejms, uzeo je svega tri šuta i sva tri promašio, a na drugoj strani je blistao Šejn Larkin i najviše zahvaljujući njemu Efes je igrao bolje u prvom poluvremenu.

Larkin je postigao čak 13 poena u prvom delu igre, lagano je pronalazio rupe u odbrani Monaka, a domaći su se malo trgli tokom treće četvrtine i to nakon što su gubili sa 9 poena razlike, Džejms je pogodio za 63:67, a posle trojke Lojda na startu poslednje deonice bilo je 70:72.

Larkin je u finišu utakmice na 2:46 do kraja pogodio izuzetno bitnu trojku za 83:76 i kada se činilo da će Monako potonuti, pojavio se Majk Džejms koji je odigrao odlično drugo poluvreme.

Ipak, Larkin je bio nezaustavljiv, pogodio je nemoguć šut za 87:82 što je bio i kraj Monaka.

Kod domaćina Lojd 19 poena, Motejunas i Braun 13, a Džejms 12. Na drugoj strani Larkin 25 poena, 4 asistencije, bio je impresivan u završnici.