Klivlend upisao petu uzastupnu pobedu, Memfis nastavio da briljira, Čikago u crnom nizu

utorak 18.01.2022.
00:21

Pobede Klivklenda, Klipersa i Memfisa.

AP Photo/Tony Dejak

Košarkaši Klivlenda pobedili su večeras kao domaćini Bruklin sa 114:107 (30:31, 35:28, 22:29, 27:19), u NBA ligi.

Najbolji u pobedničkom timu bili su Darijus Garland sa 22 poena i 12 asistencija i Ajzak Okoro sa 15 poena. Pratili su ih Lauri Markanen, Kevin Lav i Džeret Alen sa po 14 poena.

Kod Bruklina su se istakli Kajri Irving sa 27 poena, devet skokova i sedam asistencija i Džejms Harden sa 22 poena, deset asistencija i sedam skokova.

Klivlend je četvrti u Istočnoj konferenciji sa skorom od 27 pobeda i 18 poraza, a Bruklin je zabeležio 27 pobeda i 16 poraza i zauzima treće mesto u istoj konferenciji.

Klivlend će u narednom kolu gostovati Čikagu, a Bruklin Vašingtonu.

Klipersi su slavili protiv Indijane rezultatom 139:133.

Vodili su domaći kroz ceo meč, dabi Indijana pripretila u poslednjoj deonici kada je spakovala 43 poena Klipersima i ozbiljno ugrozila večerašnju pobedu.

Kod pobednika Batum je upisao 32 poena, Džekson 26, a Moris 21.

Levert je predvodio Indijanu sa 26 poena, dok je Duarte postigao 24, a Sabonis 19 uz 11 skokova.

Indijana je 13. na Istoku sa skorom od 15 pobeda i 29 poraza, dok su Klipersi sedmi na Zapadu sa 22 pobede i porazom više.

Memfis je bio bolji od Čikaga rezultatom 119:106.

Posle neizvesne prve četvrtine i izjednačenja pred narednu, Grizlsi su počeli da preuzimaju inicijativu vodili na poluvremenu 58:45.

Rasla je ova prednost zahvaljujući dobroj trećoj četvrtini domaćih koji su vodili 20 razlike pred poslednjih 12 minuta.

Bulsi su se povratili u poslednjem kvartalu, ali nedovoljno za preokret.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Bejn sa 25 poena, koliko je ubacio i Morant. Memfis je imao čak šestoricu dvocifenih.

U poraženoj ekipi, koja je takođe imala šest dvocifrenih, Derozan je postigao 24 poena, a Vajt 16.

Čikago je i dalje prvi na Istoku sa 27 pobeda i 15 poraza, dok je Memfis četvrti na Zapadu sa 31 poebdom i 15 poraza.