subota 16.10.2021.
23:35

Odigrana su četiri meča KLS.

Nije bilo iznenađenja u trećoj rundi domaćeg košarkaškog prvenstva.

U prvom današnjem meču AdmiralBet košarkaške lige Srbije Vršac je pobedio Zlatibor rezultatom 90:84 (27:23, 18:15, 23:27, 22:19).

Domaći su sve vreme održavali prednost koju su stekli u prvoj četvrtini. Nije to bila velika razlika u poenima, ali dovoljna da Vršac na kraju slavi za ostanak na vrhu.

U narednoj utakmici Sloboda je bila bolja od Dunava na domaćem terenu rezultatom 91:77 (33:24, 22:13, 20:18, 16:22).

U prvoj četvrtini koja je bila prilično šuterski otvrena stekli su početnu prednost. U narednim kvartalima samo su održavali. Poslednja deonica pripala je gostima, ali nedovoljno da bi stigli do prekreta.

Sloga je brojala do 100 protiv Kolubare. Ovaj meč je u Kraljevu završen rezultatom 104:98 (29:18, 28:29, 26:27, 21:24).

U prvih 10 minuta domaći su ubedljivo dobili Kolubaru, što im je praktično i donelo pobedu. Iako je svaki naredni period pripao gostima, nije bilo dovoljno da preokrenu rezultat.

Ekipa Tamiša je stigla do svoje druge pobede, nakon što su u Pančevu savladali Metalac posle produžetka rezultatom 91:83 (30:15, 15:28, 15:10, 16:23, 15:7).

Tamiš je deklasirao Metalac u prvoj četvrtini i poveo 30:15. Međutim gosti su se revanširali već u narednoj. Do kraja se gledala dinamična utakmica i rezultatska klackalica. Tamiš je imao pobedu u rukama u poslednjem minutu utakmice, ali je Metalac stigao do izjednačenja i izborio produžetak, u kom je pravda zadovoljena, a domaćin stigao do trijumfa.