petak 15.10.2021.
21:30

Neizvesno do samog kraja.

Turkish Airlines EuroLeague/Twitter

Košarkaši Barselone savladali su Monako posle produžetka rezultatom 85:81 (12:22, 19:13, 25:19, 19:21, 10:6) u četvrtom kolu Evrolige.

Domaći su šuterski dobro otvorili meč i poveli sa 10 poena prednosti posle prvog kvartala. Već u narednom Barselone je počela da preuzima inicijativu i smanjila prednost na poluvremenu na samo četiri razlike.

Naredna deonica pripala je gostujućem timu, koji je najavio dramu u nastavku. Pred poslednjih 10 minuta bilo je 75:75 na semaforu. U istom maniru protekla je i poslednja četvrtina, pa je produžetak morao da odluči pobednika.

Barselona je poenima Mirotića i trojkom Kalatesa, a potom i poklonjenim poenima sa linije penala stigla do pobede u Monaku.

Španski tim je predvodio Dejvis sa 27 poena, uz 10 skokova, dok je Mirotić upisao 14, uz pet skokova, Kalates je stao na 12 poena, 11 skokova i pet asistencija, dok je Laprovitola zabeležio 12 poena.

Kod "kneževa" najbolji je bio Džejms sa 15 poena, pet skokova i četiri asistencije, Tomas je postigao poena manje, uz devet skokova, a Vesterman 10 poena.