21:45

Pala i "stotka".

@KKCedOL/X
@KKCedOL/X

Košarkaši Cedvite Olimpije upisali su prvi trijumf u Evrokupu, i to u 16. kolu drugog po redu evropskog takmičenja.

Tim iz Ljubljane savladao je Hamburg u gostima i to ubedljivo rezultatom 83:114.

Krenuli su gosti ofanzivno od samog početka i posle prvih 10 minuta poveli 28:22. U nastavku je viđena slična igra i jednih i drugih, pa je COL imala na poluvremenu prednost od sedam poena (52:45).

Utakmica je konačno prelomljena u korist slovenačke ekipe u trećem kvartalu koji je Olimpija dobila 31:17 za ubedljivu prednost.

Gde je stala u tećom nastavila je u četvrtoj četvrtini ekipa iz AdmiralBet ABA lige, koja je na kraju slavila 31 poen razlike.

Najefikasniji kod pobednika bio je Blažič sa 24 poena, Kobs je postigao 16, Stjuart 15.

Hamburg je predvodio Dzjeva sa 21 poenom, King je postigao 19, a Kristmas 15.