Krah Saletovog Bajerna u odlučujućim trenucima, Bamberg slavio posle preokreta

subota 29.04.2017.
22:55

Košarkaši minhenskog Bajerna poraženi su na gostovanju Bajrojtu, dok je Bamberg savladao Bremerheven.

Epa/Daniel Dal Zennaro

U malom derbiju Bavarske, Bajrojt je ugostio Bajern i na kraju upisao trijumf rezultatom 74-72.

Utakmica je bila veoma tesna, domaćin je sa pola koša razlike dobio prvi kvartal, ali je Bajern otišao na poluvreme sa dva poena viška.

Dobija Bajern u treću deonicu i to relativno ubedljivo, te su Đorđevićevi izabranici ušli u odlučujuću deonicu sa 11 poena suficita.

Ipak, neprepoznatljivo slaba partija Bajerna u poslednjih 10 minuta, postigli su samo devet poena, Bajrojt je dao čak 13 više i na kraju upisao trijumf.

U pobedničkom sastavu 18 poena Egipćanina Mareija, dok je 14 dodao Bruks.

Bajern je predvodio Đedović sa 14 poena, 11 je upisao Reding, dok su dvocifreni sa po 10 poena bili i Tejlor i Bruks.

Lučić je počeo meč, odigrao 19 minuta, ali nije uspeo da se upiše u listu strelaca, dok je bivši centar Zvezde Maik Cirbes sa 12 minuta upisao sedam poena.

Bamberg je slavio kod kuće protiv Bremerhevena sa 85-84.

Trinkijerijevi izabranici su izgubili prvo poluvreme sa devet razlike, probudili su se tek u trćem kvartalu, kada su počeli da tope prednost gostiju.

Bilo je veoma nezivesno do samog kraja, a pobedu je sa linije penala Broseu doneo Leon Radošević.

U redovima aktuelnog nemačkog šampiona najbolji su sa po 16 poena bili Aleksej Nikolić i Darijus Miler, do su po 10 upisali Radošević, Tajs, Maodo Lo i Džerel Meknil.

U poraženom sastavu 20 poena Digsa, 14 je dodao Hals, do se na 13 zaustavio Kamp, a dvocifren je bio i Anderson sa 10 poena.

Nemanja Aleksandrov je za 17 minuta ostao bez košgeterskog učinka, upisao je po dva skoka i asistencije.