Kraj Meginih snova o plej-ofu, novi poraz!

petak 19.03.2021.
17:47

U trci za četiri mesta u plej-ofu sada ostaje još pet timova.

BETAPHOTO/ABA liga/Split/Ivica Cavka/DS

U prvoj utakmici 22. kola ABA lige, ekipa Mega Sokerbeta poražena je danas od domaćeg Splita rezultatom 74:65.

Ovo je osmi poraz ekipe Vlade Jovanovića u 22 odigrana kola, čime je praktično izgubila realne šanse da se u finišu ligaškog dela sezone izbori za plasman u plej-of.

S druge strane, Splićani su ostvarili važnu pobedu u borbi za opstanak, ovo im je ukupno sedmi trijumf, uz poraza.

Prva četvrtina nije nagoveštavala ovakav ishod, pošto je Mega u tom delu igre bila veoma razigrana i raspucana i upisala čak 30 poena, uz vođstvo od šest poena razlike.

Ali, u drugoj četvrtini, domaći su uspeli potpuno da neutrališu napad Mege, zaustavili je na samo 10 poena i napravili preokret.

Treću četvrtinu obeležila je ''rezultatska klackalica'', a u poslednjoj je Split, predvođen veoma raspoloženim Rokom Lenijem Ukićem, konstantno bio u vođstvu i na kraju zasluženo slavio.

U samom finišu bilo je i malih čarki između Ukića i Petruševa, ali sve je kratko trajalo i meč je nedugo zatim i završen. Ukić je bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa 29 poena, Luković je upisao 13, Đoković  11 poena, a u Megi kao i obično najefikasniji Petrušev sa 22 poena, dok je Simonović upisal dabl-dabl - 15 poena i 11 skokova.