Kraj najuspešnije evropske sezone - CSKA i sudije jači od Zvezde!

ponedeljak 18.04.2016.
22:51

Košarkaši Crvene zvezde Telekom okončali su najuspešniju sezonu u Evroligi eliminacijom u četvrtfinalu od strane moskovskog CSKA koji je večeras dobio i treći međusobni susret u plej-of seriji.

euroleague.net

Aktuelni šampion Srbije i regionalne lige stavio je tačku na najuspešniju sezonu u Evroligi porazom na domaćem terenu od moskovskog CSKA, koji je na taj način obezbedio plasman na fajnal-for sa 3:0 u četvrtfinalnoj seriji.

Treću utakmicu četvrtfinalne serije CSKA je dobio rezultatom 78:71 (18:21, 18:14, 23:12, 19:24) i tako iskoristio prvu "meč loptu" za plasman na završni turnir u Berlinu.

Nakon dva minuta igre tokom kojih je na snazi bio fudbalskih 0:0 crveno-beli su stigli do prvih poena na spektakularan način, a Nemanja Dangubić je nebeskim letom i zakucavanjem najavio da će imati uspešno veče.

Crveno-beli su pribegli borbenoj igri u odbrani koja je dovela do toga da se utakmica igra na "koš manje", ali je Zvezdi takav pristup doneo prednost nakon deset minuta igre (21:18).

Tokom prvih 20 minuta igre izabranici Dejana Radonjića uspeli su u potpunosti da neutrališu Miloša Teodosića koji je napravio četiri greške i imao 0/2 u šutu iz igre, ali je Nando De Kolo u takvim okolnostima dobio nešto više prostora.

Domaće su u poenterskom smislu tokom prvog poluvremena predvodili Nemanja Dangubić sa 8, odnosno Vladimir Štimac i Kvinsi Miler sa po 7 poena, a Moskovljani su do prve prednosti stigli na tri minuta pre odlaska na odmor.

Gosti su bolje odigrali završnicu prvog poluvremena, a mora se priznati da su i arbitri sa nekoliko diskutabilnih odluka uticali na to da Zvezda na odmor ode sa "pola koša" zaostatka (35:36).

Dešavanja u trećoj četvrtini pokazala su se presudnim za konačan ishod večerašnje utakmice, premda je Crvena zvezda Telekom trojkom Terensa Kinsija bolje otvorila drugo poluvreme.

Nakon pogođene trojke Terensa Kinsija usledili su ishitreni šutevi za tri poena dvojice Zvezdinih Amerikanaca, a potom i brz ulazak u bonus, kao i problem sa ličnim greškama Nemanje Dangubića.

Ne računajući trojku koji je Terens Kinsi pogodio u prvom napadu u trećoj četvrtini crveno-beli su za deset minuta postigli 6 poena, a na drugoj strani je proradio Miloš Teodosić zajedno sa Eronom Džeksonom.

Četiri trojke postigla su pomenuta dvojica u trećoj deonici pa je CSKA stigao do dvocifrene prednosti (47:59) uoči odlaska na poslednju pauzu između četvrtina.

Već na startu četvrtog perioda Marko Simonović je sa četiri poena nagovestio da se Crvena zvezda Telekom neće tako lako predati i da će CSKA morati da se pomuči ne bi li "sa nulom" dobio šampiona Srbije.

Crveno-beli su prvo prišli na 5 poena zaostatka, a nakon trojki Marka Simonovića i Nemanje Dangubića imali su samo "pola koša" minusa pre no što su Kurbanov i Higins uzvratili trojkama.

Uskoro opširnije...

58 Komentara

Tuesday, 19.04.2016
01:26

Najuspešnija Evropska sezona je bila 1972/1973 kad se igralo polufinale kupa šampiona. Za ovu sezonu svaka čast svima u Zvezdi.

Sin Dragan
00:07

Svaka cast za sve 3 partije gde smo ravnopravno parirali protivniku sa 10 puta vecim budzetom. Odlicna atmosefera na kraju utakmice i podrska igracima.

napred Panktizan!
02:12

Cuj deset puta veci budzet! A mi smo indijanci, vlasnik Cedevite kaze da je njima budzet 7 miliona, a vama koji ste izmenjali ceo tim igraca koji vrede po pola miliona je valjda 3-3,5 miliona. Tu pricu da imate mali budzet pricajte izmedju sebe. Sa tolikim budzetom je jedino Partizan uspevao da dodje i po tri puta za redom do top8,pa i dalje. I nema tu sta previse da se prica, dovoljno je pogledati igrace koje kupujes ili zadrzavas.

Šumadinac
10:42

Kako 10 puta većim budžetom? Pa, nema CSKA 100 milki budžet!!!

23:57

Ne može svaki dan da vam sudi Oberknežević, niti je €L ABA liga pa da može prvi čovek kluba da šalje pisma kako će da je uništi kad mu ne odgovara suđenje. Iako vam nije realan osećaj lepo je da znate kako smo se mi osećali prošle sezone u 1/2 finalu ABA lige kada nam su crvena zvezda telekom i sudije bile jače od Partizana, a crvena zvezda telekom dobila učešće u €L. CSKA, bratska armija nek' ide do titule prvaka Evrope!

Šumadinac
10:43

U pravu si. Samo, ovaj CSKA nema šta da traži na f4, odavno nisu bili slabiji.

23:39

Najuspesnija sezona zavrsena ravnopravnom borbom protiv csk u sva tri meca. Svaka cast!

02:14

Najskuplja sezona zavrsena sa rutinskih 3:0!

23:31

Ponos Srbije, ponos nacije! Bravo momci, sledeće sezone idemo još jače!

02:14

Kad vec pominjes naciju, jel ce biti jos skuplje?

marecareee
Wednesday, 20.04.2016
09:40

Jedan od najmanjih budzeta u Evroligi, ako na to mislis ;-) P.S. nemamo mi blanko cekove za plate...

Ljubisa Stamenkovic
23:20

Naslov vam je klupski obojen i nimalo realan, jer sudjenje apsolutno nema veze sa rezultatom, U ovom treunutku je CSKA ozbiljno jaci tim na svim pozicijama i Zvezdi i drugim nasim timovima treba jos da bi dostigli taj nivo.

23:18

Bilo malo gresaka na stetu Zvezde, ali ipak je to CSKA tim koji je drugi favorit, ako ne i prvi za titulu, mad bih rekao da ej ipak Fener prvi. Zvezdi svaka cast na borbi pruzili su jak otpor, i bili iapk tezak protivnik. Neki su predvidjali katastrofu,a svi porazi su bili za kosarku mali da kazem tako. Prosle sezone top 16 ove top8 nadam se sledece top4.

Paul George
23:17

Svaka cast momcima iz Zeleznika.Niste pricali sportske.net o sudijama posle Bajerna,o poslednjoj cetvrtini na toj utakmici.zato ne pricajte ni sada.Sada stvarno,svaka cast Zvezdi,veliki uspeh,iskreno!

01:49

Od ove sezone su momci sa Malog kalemegdana,to ti kažem kao objektivni Zvezdaš.

22:41

Znaci priznas da ste bili svih ovih sezona iz Zeleznika. Svaka cast na objektivnosti..

Yes We Can
23:15

Ne treba kriviti nikoga. Gledamo sebe. Momci svaka cast! Ponosni smo na vas! Ucinili ste nas srecnim ove sezone. Nadam se da ce sledece biti jos bolje!

UnderShad13
23:14

Neosporno je da su sudije navlačile za Cska,ali sa šutom za tri poena 4/17 ne može se dobiti ovakva utakmica.

Колатерална Штета
23:09

Bravo za FMP, bili ste zaista dobri ove sezone...

El Diablo
23:05

Pa da opet sudije krive.Kao sudije nikad nisu pomogle Zvezdi da pobedi?Jesu i to vise puta.Sta mislite zasto je Zvezda zavrsila regularni deo prvenstva ABA lige na 2 mestu?Upravo zbog toga,zbog sudija.

Lord of Nottingham
23:16

Bjese li ti onaj sto misli da je Krstic i dalje u CSKA?

Djole Djokic
23:18

Kad igrate sa Tamišom???

Realan tip
23:05

Metla koju sam i predvidio. Nisam mislio da ce CZ ovakav otpor pruziti, svaka cast na tome.

23:52
01:47

Ne pratiš Tegijeve emisije,od ove sezone je bez T znači samo CZ. I u pravu je.

Toni Kroos
23:04

Nadam se da cemo naci dobre sponzore za sledecu sezonu koji ce nam omoguciti da napravimo jos jedan respektabilan tim.. Sto se mene tice,Cirbes,Micic i Jovic mogu da idu.. Cini mi se da Jovicu ne istice ugovor tako da bi mogli i da uzmemo koju paru.. Nadam se da cemo sacuvati Milera, Dangu, Stimca, Gudurica, Mitrovica i Kinzija.. Ostaje zelja da se Nedovic vrati mada je to tesko s obzriom da mu je prioritet strani klub pa povratak u NBA.. Bilo bi fenomenalno kada bi Kuzmica doveli,mada je i to tesko..

23:17
Paolo Maldini 5 KS
18:22

srpska posla, tj balkanska, zato smo tu dje smo..

01:45

Slažem se s tobom za većinu stvari,mislim da će teško ostati i Kinzi i Miler(pre Kinzi,mada i to je pitanje),Nedovića nikako ne bih doveo jer on nema kvalitet da bude pravo pojačanje,ima samo prodor,šut nekonstantan,nije neki asistent,u odbrani je slab ili kako kažu tanak.

01:41

Zato što je plejmejker najvažnija pozicija u timu i poželjno je imati iole dobrog igrača. Jović je ove sezone bio sasvim prisojan ali nedovoljno dobar da bude prvi,glavni plejmejker,jednostavno nema kvaliteta za to,limitiran je,šut mu je nesiguran,prodor nije sjajan,asistencija ok,odbrana ok ali sve je to nedovoljno. Prošle sezone je bio dobar kao zamena Vilijamsu,ali bio je zamena.