Krićani namučili Olimpijakos

Autor: Boban Filipović
nedelja 12.11.2017.
19:04

Tri četvrtine je Retimno bio u egalu u Pireju, ali su crveno-beli slomili otpor gostiju sa Krita u finišu.

EPA/SPYROS CHORCHOUBAS

Poraz od večitog rivala Panatinaikosa u šestom kolu Evrolige, inače drugi od početka sezone u dvorani 'Mira i Prijateljstva', ostavio je posledice na ekipu Janisa Sfaropulosa.

Retimno je osetio 'momentum', odigrao ravnopravno prve tri četvrtine protiv Olimpijakosa, ali nije imao snage da priredi prvorazredno iznenađenje.

Oli je u poslednjoj četvrtini stegao u odbrani, dobio ovaj period igre sa ubedljivih 21:7 i na kraju slavio sa, na prvi pogled ubedljivih, 90:72.

Roberts je bio najbolji kod crveno-belih sa 18 poena, Tompson je ubacio 16, dvocifren je bio i Strelnieks sa 12 poena. Nikola Milutinov je u pobedu usadio devet poena /4/8 za dva, 1/2 penali), imao je četiri skoka i jednu asistenciju za 16 i po minuta provedenih na parketu.

Najzapaženiji u taboru gostiju sa Krita bio je Robertson sa 14 poena i pet skokova.

Olimpijakosu je ovo četvrta pobeda u nizu u grčkom šampionatu posle startnog poraza od Panatinaikosa, koji je nešto ranije rutinskom pobedom u gradskom derbiju zadržao maksimalan skor i sačuvao lidersku poziciju na tabeli.