petak 10.02.2023.
22:23

Dramatična borba u Atini, gosti trijumfovali trojkom u posldnjoj sekundi.

EPA-EFE/Georgia Panagopoulou

Večerašnji evroligaški program završen je utakmicom u Atini, gde je Panatinaikos dočekao ekipu Valensije u okviru 24. kola Evrolige.

Vodila se neizvesna borba bukvalno do poslednje sekunde, kada je Kris Džons trojkom u poslednjoj sekundi doneo pobedu Valensiji rezultatom 92:91.

Ovakav epilog je praktično precrtao Panatinaikos iz dalje borbe za Top 8, mada bi i u slučaju pobede šanse Radonjićevog tima bile minimalne. Osim toga, ovoi ne odgovara ni Partizanu i Crvenoj zvezdi, s obzirom da im je Valensija jedan od glavnih konkurenata u trci za msto među osam najboljih.

Valensija se ovom pobedom izjdnačila sa Partizanom, Žalgirisom i Baskonijom, sve četiri ekipe imaju skor 13-11 na pozicijama od šestog do devetog mesta.

Panatinaikos je pretrpeo 16. poraz i ostao je na šesnaestoj poziciji na tabeli.

Tim Dejana Radonjića je bio bolji tokom prvog poluvremna koje je rešio u svoju korist rezultatom 49:42, ali Valensija je napadački sjajno odigrala treću deonicu, istopila taj zaostatak i uvela utakmicu u potpuno ravnopravnih deset minuta u poslednjoj četvrtini.

Sjajnim prodorom i poenima Krisa Džonsa Valensija je povela sa 87:86 na ulasku u poslednji minut meča i to je bio uvod u dramatičnu završnicu. Peris Li je sa linije slobodnih bacanja vratio minimalnu prednost domaćima, ali na drugoj strani novi prodor Krisa Džonsa koji je ovoga puta iznudio prekršaj. Oba puta je bio precizan sa linije penala i Valensija je opet okrenula na 89:88.

Novi preokret i na ulasku u poslednjih pola minuta, a onda Valensija ne koristi naredni napad, posle čega je Met Tomas fauliran. Pogodio je samo jedno slobodno bacanje i Panatinaikos je poveo sa 91:89.

Ali, Valensija je imala poslednji napad, koji je u poslednjoj sekundi rešio sjajni Kris Džons, trojkom za pobedu - 92:91 za španski tim.

Džons je sa 24 poena bio i najefikasniji u pobedničkoj ekipi, a Panatinaikosu nisu bili dovoljni raspoloženi Li sa 25 i Gudaitis sa 23 poena i 10 skokova.

-

U saradnji sa AdmiralBet-om, posetioci sportske.net dobijaju bonus od 2500 dinara. Od toga 1500 je za klađenje, ostatak od 1000 možete iskoristiti za kazino.

Sve što treba da uradite je da sa našeg portala odete OVDE na admiralbet.rs, registrujete se, verifikujete nalog i imaćete u roku od nekoliko minuta bonus za kazino, a 2 sata kasnije i bonus za tikete.

Pravila su OVDE, ista su kao i za običan bonus, ali čitaoci sportske.net dobijaju 500 dinara više.