KSS izabrao nove selektore - Marinović, Avdalović, Nikitović, Ždero, Čolić...

Autor: Darko Mitrović
sreda 26.02.2025.
22:24
Izvor: Beta

Pet selekcija dobilo nove selektore.

Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©
Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Povezane vesti

Upravni odbor Košarkaškog saveza Srbije (KSS) imenovao je na današnjoj sednici u Beogradu selektore mlađih muških reprezentativnih selekcija i selekcija 3x3.

Kako se navodi na sajtu Saveza, za selektora reprezentacije do 20 godina imenovan je Marko Marinović, a za tim-menadžera selekcije Aleksandra Rašića.

Mušku selekciju do 19 godina na Svetskom prvenstvu predvodiće Vule Avdalović i tim menadžer Zoran Osmokrović, dok je novi selektor juniorske reprezentacije Saša Nikitović, a tim menadžer Aleksandar Smiljanić.

Selektori muške kadetske reprezentacije, kao i mlađih ženskih selekcija biće imenovani u narednih 10 dana.

Na predlog potpredsednika za mušku i žensku košarku Nenada Krstića i Ane Joković, 3x3 reprzentacije Srbije predvodiće Marko Ždero, odnosno Snežana Čolić.

Na današnjoj sednici UO KSS usvojeni su izveštaji o finalnom turniru Kupa "Radivoja Koraća" u Nišu, kao i izveštaji o odigranim kvalifikacionim prozorima muške i ženske seniorske reprezentacije Srbije.

Upravni odbor KSS doneo je odluku o isplati jednokratne pomoći svim regionalnim košarkaškim savezima, uz dodatnu odluku o pomoći Savezu za školski sport Priština-Gračanica, u vidu kupovine semafora.

Takođe, KSS uz saglasnost Upravnog odobra, uplatiće jednokratnu pomoć porodici tragično preminulog košarkaša KK "Radivoj Korać", Stefana Stamenkovića.

Upravni odbor doneo je odluku o upućivanju potpredsednika za mušku košarku Nenada Krstića kao delegata KSS na žreb za kvalifikacije za Svetsko prvenstvo 2027. godine u Katar, kao i na Kongres FIBA u Bahrein u maju.

Imenovana je i Zdravstvena komisija KSS na čelu sa Draganom Radovanovićem, koja će u budućnosti imati i dodatni zadatak, proveru zdravstvenog stanja i stepena eventualnih povreda svih reprezentativnih kandidata u muškim i ženskim selekcijama Srbije.

Zdravstvenu komisiju će još činiti Momčilo Jakovljević, Nebojša Mitrović, Boris Vukomanović, Branislav Krivokapić, Suzana Milutinović, kao i fizioterapeuti Dušan Sajić i Milorad Ćirić.

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke