utorak 16.11.2021.
21:42

Odigrana je još jedna utakmica grupe A Evrokupa.

Metropolitans 92/Twitter

Košarkaši Metropolitana slavili su protiv ekipe Hambruga u gostima 94:84 (22:19, 24:23, 24:25, 24:17) u okviru petog kola grupe A Evrokupa.

Gosti su posle prve četvrtine imali neznatnu prednost, koju su iz perioda u period povećavali. U drugom kvartalu stigao je Hamburg do izjednačenja, ali je usledilo nekoliko mini-serija Metropolitana za novu prednost.

Presudna je bila četvrta četvrtina u kojoj se domaći tim mučio sa realizacijom šuta, što je francuska ekipa koristila i na kraju slavila dvocifrenom prednošću.

Homsli je bio najbolji u poraženom timu sa 29 poena, dok je 18 upisao Braun.

Metropolitan je predvodio Hanter sa 26 poena i 14 skokova, Kamings je upisao 14 uz šest skokova i šest asistencija.

Francuski tim je na skoru 3-2, a naredni protivnik im je Partizan u šestom kolu Evrokupa, koji sutra igra sa Lietkabelisom, dok je Hamburg ostvaio svega jednu pobedu uz četiri poraza.