23:55

Ekipa iz Los Anđelesa ubedljivo je slavila na svom terenu protiv ekipe iz "Velike jabuke".

Beta/AP Photo/Mark J. Terrill

Voltonovi "Jezeraši" savladali su četu Džefa Hornaseka rezultatom 127-107.

U prvoj deonici na snazi je bila rezultatska klackalica, a nakon 12 minuta domaćin je vodio sa pola koša viška.

U drugom kvartalu dolaze i do devet poena prednosti, ali nisu uspeli da stignu i do dvocifrenog suficita.

Niksi pred kraj prvog poluvremena uspevaju da smanje deficit, pa se na odmor otišlo sa četiri poena prednosti u korist Lejkersa.

Uspevaju gosti u trećoj deonici da dođu i do preokreta, dugo su potom vodili u tom delu igre, ali su pred sam kraj Lejkersi napravili seriju 10-0 i tako na kraći odmor pred odlučujućih 12 minuta otišli sa osam poena prednosti.

Raspalo se sve u igri gostiju u poslednjoj deonici, prednost "Jezeraša" je rasla iz minuta u minut, da bi pred sam kraj susreta dostigla i maksimalnih 22 poena viška.

Na kraju ubedljivih 20 razlike za Los Anđeles Lejkerse, predvodili su ih Džordan Klarkson sa 29 poena i 10 asistencija i Džulijs Rendl sa 27 poena i 12 skokova.

Pratili su ih Kajl Kuzma sa 15, Bruk Lopez sa 14, Leri Nens junior sa 13 i Brendon Ingram sa 10 postignutih poena.

Kod Niksa po 17 poena su upisali Tim Hardavej junior, Porzingis i Majkl Bizli, pola koša manje od njih dodao je Li, dok je 12 poena ubacio Enes Kanter (14sk).