utorak 22.06.2021.
22:14

Nastavljaju se pripremne utakmice uoči kvalifikacionih turnira za OI.

Screenshot/You Tube/FIBA

Reprezentacija Litvanije je večeras odmerila snage sa Rusijom i na kraju ubedljivo trijumfovala rezultatom 78:61.

Rusi su se držali tokom prvog poluvremena, ali su Litvanci odličnom igrom u trećoj četvrtini perelomili meč u svoju korist.

Blistao je Valančijunas sa 16 poena i 10 skokova, a odličan je bio i Grigonis sa 14. Kod Rusa najefikasniji Astapkovič sa 13 poena.

Brazilci su savladali Poljsku sa 68:65, ali konačan rezultat baš i ne pokazuje pravi odnos snaga na terenu. Selekcija Ace Petrovića je prvu četvrtinu dobila sa 18:5, pa je rano stečenu prednost dugo održavala, da bi Poljaci u poslednjoj četvrtini uspeli da ublaže poraz. To se pogotovo odnosi na njihovu seriju 9:0 u samom finišu meča.

Benite i Meindl su sa po 10 poena predvodili Brazilce, a Garba je sa 21 poenom bio najefikasniji u selekciji Poljske.