20:53

Dobili smo i trećeg polufinalistu plej-ofa.

AdmiralBet ABA liga/Cedevita Olimpija/Ales Fevzer

Košarkaši Cedevita Olimpije plasirali su se u polufinale plej-ofa AdmiralBet ABA lige.

Oni su večeras u majstorici četvrtfinalne serije na svom terenu u ljubljanskom Tivoliju ubedljivo savladali ekipu FMP-a sa 97:79 i sada čekaju boljeg iz poslednjeg četvrtfinala, Partizan ili SC Derbi.

Očekivala se veća borba večeras, ali su Ljubljančani već u prvom poluvremenu obavili najveći deo posla, kada su posle 20 minuta igre vodili sa 53:35.

U nastavku je domaći tim imao i 26 poena prednosti, bilo je 95:69 na ulasku u završnicu meča, a do kraja je FMP uspeo da ublaži poraz.

Alen Omić je sa 20 poena i 7 skokova bio najefikasniji u Cedevita Olimpiji, a pratili su ga Jogi Ferel i Alibegović sa po 19 poena, s tim da je Alibegović imao i 9 skokova.

Kod gostiju Stepanović najefikasniji sa 17, Mening je upisao 16, a Mur 13 poena.