subota 29.05.2021.
22:45

Trinkijerijev tim podbacio u odbrani.

Pedja Milosavljevic / STARSPORT

Košarkaši minhenskog Bajerna porazom su započeli polufinalnu seriju nemačkog plej-ofa.

Oni su večeras kao gosti poraženi od Ludvigsburga rezultatom 101:98, pa će morati da čekaju drugu šansu za ''brejk'', i to već za dva dana, kada će Ludvigsburg ponovo biti domaćin.

Čak 55 poena primio je Bajern u prvom poluvremenu, nije se mnogo toga promenilo ni u nastavku, pa ekipi Andree Trinkijerija nije bila dovoljna ni efikasna igra u napadu, kako bi se anulirali propusti u odbrani.

Naš reprezentativac Vladimir Lučić bio je jedan od najefikasnijih, postigao je 24 poena, uz šest skokova, a uz njega istakao se i Sili sa 20 poena.

Najzaslužniji za pobedu Ludvigsburga je Amerikanac MekLin sa 27 poena, a Smit je upisao 18.

Drugi polufinalni par čine Alba i Ulm, njihov prvi duel zakazan je za nedelju.