utorak 16.11.2021.
22:31

Pobede Reala i Bajerna.

TurkishAirLines Euroleague

Real Madrid stigao je do lake pobede nad Asvelom u okviru 10. kola Erolige. Španski tim je slavio rezultatom 87:74 (33:24, 18:19, 16:11,, 20:20).

Real je u prvih 10 minuta spakovao francuskom timu čak 33 poena i do kraja čuvao prednost. Ni u jednom momentu Asvel nije uspeo da ugrozni prednost "kraljevića", pa je meč završen sigurnom pobedom.

Real je do pobede predvodio Kozer sa 25 poena, dok je Jabusele upisao 18, a Tavares 12, uz 10 skokova.

U Asvelu najbolji je bio Okobo sa 26 poena, dok je Osetkovski postigao 14.

Bajern je kod kuće pobedio pobedio Fenerabahče rezultatom 71:63 (22:12, 13:18, 14:16, 22:17).

Bajern je prilično ubedljivo poveo posle prve četvrtine rezultatom 22:12. Ponovo je Fener nastavio sa lošim otvaranjem, međutim u drugoj četvtini igrali su bolje i ofanzivnije i smanjili na pet razlike na poluvremenu. Nastavili su sa inicijativom u narednoj deonici i serijom od 12:0 stigli na pola koša zaostatka, međutim Lučić je sa linije za slobodna bacanja sačuvao prednost nemačkog tima.

U poslednjoj četvtini Bajern je preuzeo kormilo i na kraju slavio sa osetnom razlikom.

Najbolji među pobedničkom ekipom bio je Lučić sa 22 poena i šest skokova, dok je Volden upisao 16 poena.

U Feneru Gudurić je bio najefikasniji sa 16 poena,dok je Veseli stigao do 12.

Ovo je sedmi poraz ekipe Saše Đorđevića, dok je Bajern stigao do četvrtog trijumfa.