''Luda'' uakmica u Zadru, šta se desilo sa Megom u poslednjoj četvrtini?!

nedelja 05.01.2020.
20:01

Derbi začelja pripao Zadru, katastrofalna poslednja četvrtina ekipe Dejana Milojevića.

BETAPHOTO/ABA liga/Mega Bemax/Ivica Veselinov/MO

Duel dve poslednjeplairane ekipe ABA lige odigran je večeras u dvorani ''Krešimir Ćosić'', gde je domaći Zadar savladao ekipu Mega Bemaksa rezultatom 106:100!

Ovo je Zadranima četvrta pobeda u 14 odigranih kola, a Mega je ostala usamljena na poslednjem mestu sa samo tri pobede.

Prosto je neverovatmo koliko je Mega odigrala loše u odbrani u poslednjoj četvrtini, tokom koje je u nekoliko navrata imala po 10-11 poena prednosti, ali usledila je veoma loša završnica gostiju koji su dozvolili Zadranima da preokrenu rezultat i dođu do važne pobeede.

Dovoljno je reći da je u poslednjih deset minuta Mega primila čak 40 poena...

Vuković sa 28 i Ale sa 22 poena bili su najbolji u ekipi Zadra, dok je Megu predvodio Marko Simonović sa 23 poena i 12 skokova, ali i čak sedam izgubljenih lopti.