Luka sve duguje Dušku i žudi da ponovi partije iz Zvezde: "Kod njega sam igrao najbolju košarku"

Autor: Nemanja Janošev
sreda 24.09.2025.
10:30
Izvor: Sportske.net

Neki vole Duškove metode.

PAO BC
PAO BC

Povezane vesti

Argentinski košarkaš Luka Vildoza rekao je da mnogo duguje Dušku Ivanoviću koji mu je omogućio da igra najbolju košarku u karijeri.

Sarađivao je Luka sa Duškom kroz Baskoniju, a potom i kroz Crvenu zvezdu. Sada su ponovo zajedno i to u Virtusu iz Bolonje. Očigledno, jedan od omiljenih igrača za crnogorskog stručnjaka.

Iako od odlaska iz Crvene zvezde, Luka ne igra u najboljoj formi, veruje da bi kod Duška ponovo mogao da zablista i možda ponovo dođe do performansa iz, recimo, decembra 2022. kada je bio MVP meseca u Evroligi sa 15.8 poena u proseku.

"Duško mi je pomogao da dođem do 100 odsto fizičke spreme i to je ono što mi je omogućilo da igram moju najbolju košarku. Osvojili smo špansku ligu 2020 i to dugujem njemu", kazao je Vildoza.

Te zime je klub pojačao i Fakundo Kampaco iako nije mogao da im pomogne u Evroligi.

"Ivanović stvarno voli karakter i argentinsku ličnost. U Zvezdi smo imali Fakua Kampaca i mislim da je on mnogo voleo kako Faku igra i njegovu ličnost na parketu. Znao je da je Faku ubica. Mentalno, on je uvek na 100 odsto boreći se za svaku poziciju. Osećam da smo imali dobru konekciju na parketu i dobro je igrati s njim".

Istakao je da je ključna stavka kod Duška Ivanovića - defanziva.

"Mislim da je nejgova odbrana dozvolila da bude uspešan sve ove godine. Defanzivno, ima neka pravila koja smetaju drugim ekipama. A onda ofanzivno uvek nađe način da tim funkcioniše. Uvek je uspevao da igrači načine korak unapred, da rade dodatno", napomenuo je.

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke