Lundberg poništio Šildsa i Mirotića, Real Madrid i dalje jedini neporaženi tim Evrolige

utorak 14.11.2023.
22:35

Dueli dva italijanska i dva španska tima.

EPA-EFE/Miguel Angel Polo

Košarkaši Virtusa pobedili su na svom parketu Olimpiju Milano rezultatom 86:79, dok je Real Madrid kao gost savladao Valensiju - 76:73 u osmom kolu Evrolige.

U uzbudljivom italijanskom okršaju, heroj Virtusa bio je Danac Lundberg koji je u poslednjem minutu ubacio trojku, potom upisao skok u odbrani i dodao još dva bacanja za nedostižnih +7.

Rivali su se večeras razmenjivali u vođstvu, Olimpija je vodila posle prve četvrtine - 26:21, ali je potom na pauzu Virtus otišao sa +5 - 45:40.

Rezultatsku klackalicu gledali smo i tokom treće četvrtine, posle koje je Olimpija prišla na -2.

U finišu je Mirotić pogodio trojku, minut i po pre kraja, Olimpija je opet došla do dva poena zaostatka, ali je onda na scenu stupio Lundberg. Ubacio je sigurno ključnu trojku, potom u narednom napadu uhvatio ključnu loptu i sa linije bacanja potvrdio pobedu. Danac je ubacio 19 poena, a od toga čak 16 u drugom poluvremenu. Njega su pratili Abas i Šengelija sa po 14 poena. Naš reprezentativac Ognjen Dobrić ubacio je osam poena uz četiri skoka i dve asistencije.

U timu Olimpije najbolji je bio Šilds sa 21 poenom, a pratio ga je Nikola Mirotić sa 16 poena, uz sedam skokova.

Virtus je sada skočio na treće mesto sa skorom 6-2, dok je Olimpija Milano na 16. mestu sa 2-6.

U drugom večerašnjem meču, u sudaru španskih timova, Real Madrid je kao gost pobedio Valensiju - 76:73.

I duel između dva španska tima bio je prilično neivestan do samog kraja, ali su Madriđani uspeli da pokažu kvalitet i dođu do velikog trijumfa.

Real je predvodio argentinski tandem, Dek je ubacio 17, a Kampaco 15 poena, uz pet asistencija, dok je najbolji u timu Valensije bio Dejvis sa 22.

Real Madrid je ostao jedini neporaženi tim sa skorom 7-0, dok Valensija sada ima 5-3 i zauzima šesto mesto.