sreda 02.06.2021.
21:05

Još jedna izvanredna partija srpskog plejmejkera.

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

Prvi finalista italijanske Lige A je ekipa Virtusa iz Bolonje, koja je u polufinalu sa 3:0 u pobedama eliminisala Brindizi.

Odluka je pala večeras u Bolonji, gde je Virtus slavio sa 78:75 i sada čeka boljeg iz drugog polufinala, gde Olimpija Milano vodi sa 2:0 u pobedama protiv Venecije. Njihov treći meč počeo je u 21 čas.

Virtus je ključni deo posla oko plasmana u finale obavio u prve dve utakmice koje je dobio u gostima, a večeras je na svom terenu slavio uz izvanrednu partiju Miloša Teodosića.

Srpski reprezentativac je za 28 minuta u igri upisao 29 poena, uz pet asistencija i tri skoka, a Stefan Marković je trijumfu doprineo sa šest poena i po pet skokova i asistencija.

Brindizi je večeras pružio odličan otpor, pogotovo u prvom poluvremenu kada su gosti imali i deset poena prednosti. U nastavku je vođena ravnopravna borba, a presudna je bila serija 8:0 u poslednjoj četvrtini, kada je Virtus od tri poena zaostatka stigao do ''plus pet'' - 74:69.

Do kraja, tim Saše Đorđevića uspeo je da sačuva prednost i izbori plasman u finale.

Herison sa 15 i Gaspardo sa 14 poena bili su najbolji u ekipi Brindizija.