petak 04.12.2020.
22:57

Iskusni plejmejker podsetio na najbolje dane.

Epa/Tolga Bozoglu

Košarkaši Real Madrida slavili su u poslednjem meču 12. kola Evrolige na domaćem terenu protiv ASVEL-a 91:84 (19:26, 21:24, 21:20, 30:14) zahvaljujući izvanrednom Serhiju Ljulju.

Za pobedu Lasovih izabranika bila je ključna poslednja četvrtina kada su postigli neverovatnih 30 poena i sjajni Ljulj, koji je meč završio sa 19 poena od toga čak pet trojki iz šest pokušaja.

Tim iz Liona je krenuo silovito u Madridu, a posebno su dominirali u finišu prve četvrtine kada su stigli do velikih plus devet.

Do dvocifrene prednosti stigli su već na startu druge četvrtine kada su u nekoliko navrata vodili sa plus 10.

baner

Real se trećom trojkom Serhija Ljulja spustio na minus tri, ali su Dio i Hauard brzo vratili osam poena prednosti.

Finiš prvog poluvremena protekao je u znaku gostiju koji su zahvaljujući poenima Jabuselea otišli na odmor sa plus 10.

Treću deonicu držali su pod kontrolom košarkaši ASVEL-a bez obzira na to što je Real na sve načine pokušavao da im se približi.

Čini se da je psihološku prednost u poslednjoj četvrtini domaćem timu doneo Ljulj četvrtom trojkom na sekund do kraja 3/4.

Četvrta trojka iskusnog plejmejkera iz četvrtog pokušaja kao da je dala Realu vetar u leđa pa je sa dve trojke Rudija Fernandeza domaći tim došao na minus tri.

Gosti su i dalje držali sve u svojim rukama sve do četiri minuta pred kraja kada je maestralni Ljulj pogodio petu trojku.

Kada je na 1:21 do kraja Tavares pogodio za plus šest činilo se da je sve gotovo, Kaudi je uneo neizvesnost u meč, ali je tačku stavio Ljulj sa slobodnih bacanja.

Pobedi Reala osim Ljulja kumovali su i Valter Tavares sa 19 poena i Viktor Kozer sa 13 poena.

Najbolji u ASVEL-u bili su Noris Kol i Jabusele sa po 21 poenom.