nedelja 26.12.2021.
23:52

Treća uzastopna pobeda Majamija.

Beta/AP Photo/Lynne Sladky

Košarkaši Majami Hita savladali su večeras pred svojim navijačima ekipu Orlando Medžika rezultatom 93:83.

Ovo je Majamiju ukupno 21. pobeda u sezoni, a peta u poslednjih šest utakmica, što mu je dovoljno za četvrto mesto u Istočnoj konferenciji. Orlando je pretrpeo i 27. poraz, ostao je na samo sedam pobeda od početka sezone i uz Detroit je najslabije plasirana ekipa na Istoku.

Tokom prve četvrtine Orlando je bio za nijansu bolji rival, dobio je ovaj deo igre sa 24:22, a i u drugom kvartalu je pružao dobar otpor domaćinu. Ipak, od treće četvrtine Majami uvećava prednost i do kraja je rutinski završio posao protiv objektivno slabijeg rivala.

Džimi Batler je sa 17 poena i 11 skokova bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi, a Martin je isti poenterski učinak imao i Martin. Odličnu partiju prikazao je i turski internacionalac Omer Faruk Jurtseven sa 16 poena i 15 skokova.

U ekipi Orlanda, Heris najefikasniji sa 20, Hempton je upisao 14, a Vagner 13 poena. Kada su u pitanju skokovi, posebno se istakao Vendel Karter sa 14 uhvaćenih lopti.