Majstorica će odlučiti šampiona Francuske

subota 11.06.2016.
22:36

Završena je četvrta utakmica finala plej-ofa u Francuskoj LNB Pro A ligi, "meć loptu" nije iskoritila ekipa Vensana Kolea.

Strazbur je bio nadomak titule prvaka, ali je Luis Kempbel promašio šut za tri poena u poslednjim sekundama utakmice.

Konačan rezultat je bio 60:59 za ekipu Asvela, te će majstorica u Strazburu odlučivati.

Utakmica je obilovala preokretima, na poluvremenu je bilo 35:33 u korist Asvela, a u poslednju četvrtinu se ušlo sa tri poena prednosti za goste.

Na kraju su ipak trijumfovali domaći, a najefikasniji u njihvom redovima bio je iskusni Australijanac Dejvid Andersen sa 14 poena, a po 12 poena su upisali Livio Žan-Čarls i potencijalni reprezentativac Francuske Čarls Kahudi.

U poraženom sastavu, najefikasniji je bio sjajni Rodrig Buboa sa 23 poena, ali njegovu fenomenalnu rolu nije ispratio gotovo niko, kako je samo još Mardi Kolins bio dvocifren sa 10 poena.

Ekipa Asvela, čiji je predsednik košarkaš San Antonio Sparsa Toni Parker, je tako zadržala nade da može da dođe do 18. titule prvaka Francuske.