utorak 14.11.2023.
22:08

"Ponos Izraela" umalo stigao veliku prednost...

Instagram/maccabitlv

Košarkaši Olimpijakosa pobedili su večeras u Beogradu ekipu Makabija 79:74 rezultatom u osmom kolu Evrolige.

Uoči početka utakmice, igrači Makabija izašli su u majicama sa natpisom "Hvala Beograde" u znak zahvalnosti što je naša prestonica dopustila da Izraelci budu domaćini.

Olimpijakos je bolje otvorio utakmicu i posle prve četvrtine imao već +8 (19:27), a do poluvremena je ta prednost i otišla na +15 (36:51).

Makabi je uspeo da se vrati tokom treće četvrtine koju je dobio 19:13, u nekoliko navrata je prilazio na pet poena zaostatka, da bi onda minut pre kraja Sorkin ubacio trojku za 72:74.

Ali, Olimpijakos je uspeo da održi prednost lakim poenima Vokapa i da u neizvesnoj završnici poenima Kenana sa linije bacanja ipak upiše važan trijumf.

Najefikasniji u timu Olimpijakosa bili su Piters i Vokap sa 13 poena, dok je najbolji u poraženom Makabiju bio Sorkin sa 16, Blat je ubacio 13.

Olimpijakos sada ima skor 4-4, a Makabi 4-3.