utorak 28.03.2023.
19:50

Izraelci na pragu Top 8, tim iz Bolonje više nema šanse!

EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Košarkaši Makabija iz Tel Aviva odigrali su istorijsku utakmicu. Oni su kao domaćini u 31. kolu Evrolige savladali Virtus iz Bolonje sa 111:80 (28:13, 34:20, 25:20, 24:27) i tom prilikom postavili rekord po broju asistencija u takmičenju.

Makabi je večeras odigrao sjajno, za košarkaške udžbenike i došao do čak 39 asistencija, što nikada nikome u Evroligi nije pošlo za rukom.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Darun Hilijard sa 17 poena, po 14 su ubacili Lorenco Braun i Vejd Boldvin.

U ekipi Virtusa bolji od ostalih bio je Semi Odželej sa 16 poena.

Od početka do kraja pitao se samo domaćin koji je vodio svih 40 minuta. Domaći su posle prve četvrtine imali +15 (28:13), a do poluvremena se prednost skoro duplirala (62:33).

Na sredini treće deonice bilo je i maksimalnih +39 (79:40), a do kraja utakmice gosti su samo uspeli da ublaže poraz.