utorak 25.01.2022.
22:14

Drugi trijumf zaredom posle osam vezanih poraza.

TurkishAirLines EuroLeague

Košarkaši Makabija pobedili su Albu u Tel Avivu rezultatom 87:78 (23:23, 24:16, 20:19, 20:20) u okviru odložene utakmice 20. kola Evrolige.

Prvi period utakmice bio je nezvestan. Na obe strane viđen je jednak broj koševa. Makabi je najčešće jurio zaostatak od nekoliko poena i otvorenim šutom stigao do izjednačenja.

U drugoj četvrtini domaći su serijom od 9:0 povisili prednost na devet poena. Ala je uspela da se približi, ali ne dovoljno da preokrene rezultat, pa je Makabi vodio na poluvremenu 47:39.

Posle pauze tim iz Tel Aviva je sa dve serije stigao do maksimalne prednosti od 17 razlike. Gosti su do kraja deonice smanjili na devet poena zaostatka.

Nastavilo se u istom ritmu i u četvrtoj četvrtini, a Makabi je samo održavao prednost do kraja i slavio za drugu pobedu u nizu.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Skoti Vilbekin sa 18 poena i šest asistencija, Vilijams je postigao 16, a Žižić i Rejnolds po 14.

U berlinskom timu Lo je upisao 18, a pratio ga je Sikma sa12 uz šest skokova.