subota 29.10.2016.
22:55

Dramatičan derbi u Hali sportova ''Ranko Žeravica'', Budućnost slavila na kraju, Partizan ima za čime da žali...

BETAPHOTO/ABA liga/Partizan/ev

U derbiju sedmog kola ABA lige, Partizan večeras poražen u Hali sportova od Budućnosti sa 64:61!

I pored ogromne podrške sa tribina, Partizan je prilično loše ušao u večerašnji derbi, crno-belima nikako nije išlo u napadu, pa je Budućnost u petom minutu igre povela sa 8:3, a nešto kasnije i sa 12:5, posle pogotka Markusa Vilijamsa.

Održali su Podgoričani tu prednost i do kraja prve četvrtine koju su rešili u svoju korist rezultatom 18:11.

Očekivao se odgovor Partizana u drugoj četvrtini, ali i dalje nisu imali raspoloženog igrača u svojim redovima, pa ni do sada najbolji igrač crno-belih Vilijam Hečer nije dolazio do izražaja.

Za to vreme, prednost gostiju je sve više rasla, da bi posle trojke Suada Šehovića ekipa Budućnosti dostigla svoju maksimalnu prednost u ovom meču - 27:13, u 13. minutu igre!

Ali, od tada je Partizan konačno počeo da hvata svoj ritam igre. Preokret je najavio kapiten Veličković poenima sa linije penala, a onda su se razigrali i Robinson i Hečer.

Vođstvo Podgoričana se ekspresno topilo, a posle još dva odlična napada Novice Veličkovića i njegove realizacije za 23:29, atmosfera na tribinama je dostigla ''tačku ključanja''.

Nije gostima pomogao ni tajm-aut, Partizan je na krilima fenomenalne podrške od strane svojih navijača nastavio sa sve boljom igrom, Robinson je pogodio trojku, Hečer je upisao nove poene i uz požrtvovanu igru u odbrani crno-beli su uspeli da naprave potpuni preokret. I ne samo to, oni su do odlaska na odmor stekli čak i ubedljivu prednost od sedam poena razlike - 37:30!

Drugo poluvreme počelo je još jednom lepom akcijom crno-belih i poenima Lukovića za 39:30 i delovalo je da bi crno-beli mogli da prelome meč u svoju korist.

Međutim, Šćepanovićev tim uspeva da u tim trenucima zaustavi zahuktalog domaćina i da se polako vraća na onaj nivo iz većeg dela prvog poluvremena.

Trojkom Markusa Vilijamsa gosti smanjuju na 39:35, a Partizan je sve teže dolazio do realizacije u napadu. Hečer je i dalje ređao svoje promašaje, a ni njegovim saigračima nije mnogo bolje išlo.

Na to se nadovezala i sve veća nesigurnost sa linije slobodnih bacanja i Budućnost je početkom poslednje četvrtine ponovo preuzela vođstvo i čak povela sa sedam poena razlike - 56:49.

Bio je Partizan u svojevrsnom ''nokdaunu'' u tim trenucima, a onda Stefan Birčević prekida seriju Budućnosti i pogađa oba bacanja za 56:51.

Međutim, ni gosti ne uspevaju da se značajnije odlepe, a na drugoj strani Novica Veličković ponovo preuzima glavnu ulogu i Partizan je uhvatio priključak.

Sve bolji Frenk Robinson je potom pogodio veoma bitnu trojku i ušlo se u dramatičan finiš.

Poveo je Partizan na ulasku u poslednji minut sa 61:58, a onda fenomenalni Markus Vilijams pogađa trojku uz faul Robinsona i Budućnost ponovo vodi - 61:62!

Naredni napad Partizana Robinson ne koristi, a do kraja je ostalo još oko 35 sekundi, uz napad i minimalno vođstvo gostiju.

Usledio je tajm-aut, crno-beli su uspeli da se odbrane i za napad im je ostalo 24 sekunde!

A onda, iako je do kraja imao još 10 sekundi, Vanja Marinković se već tada odlučio da šutira za tri poena iz nepovoljne pozcije. Promašio je, a do kraja gosti pogađaju sa penala za 64:61.

Imao je i Veličković još jedan šut u poslednjoj sekundi, ali bez uspeha...

Markus Vilijams sa 13 i Džejms sa 12 poena bili su najefikasniji u pobedničkoj ekipi, a Partizan je predvodio Novica Veličković sa 15 poena i devet skokova, uz podršku Lukovića sa 12 poena i sedam skokova i Robinsona sa 11 pogodaka.

Ovo je prvi poraz Partizana od početka sezone u ABA ligi, a Budućnost je i dalje neporažena.

Podsetimo, Cibona je ranije večeras savladala FMP sa 87:68.