ponedeljak 04.04.2022.
21:48

Fener prekinuo seriju poraza, ali prekasno za ulazak u Top 8.

EPA-EFE/JUANJO MARTIN

Košarkaši Fenerbahčea savladali su večeras u 26. kolu Evrolige ekipu Bajerna rezultatom 81:76.

Ovo je bila utakmica puna preokreta. Fenerbahče je odlično započeo meč, prvu četvrtinu je dobio sa 27:16, a do poluvremena je stigao i do ''plus 14'' - 45:31. Izgledalo je tada da Bajern nema pravi odgovor, ali je u poluvremenu utakmice Andrea Trinkijeri uspeo da preporodi svoj tim koji je treću četvrinu dobio sa 31:9 i potpuno preokrenuo rezultat.

Ali, imao je i Saša Đorđević odgovor na drugoj strani, usledio je u četvrtoj četvrtini. Najpre je serijom 12:0 Fenerbahče uspeo da povede da 64:62 i ponovo preuzme kontrolu dešavanja na terenu. Blagu prednost je Đorđevićev tim uspeo da zadrži do kraja meča i konačno stigne do desete pobede u 26 odigranih kola.

Bajern je pretrpeo trinaesti poraz i ostao na osmom mestu koje vodi u narednu fazu takmičenja.

Pjerija je sa 22 poena i osam asistencija predvodio pobedničku ekipu, odličan je bio i Jan Veseli sa 21 poenom i 10 skokova, a Marko Gudurić je bio bez poenterskog učinka za devet minuta u igri. Kod gostiju Rubit 17 poena, Hilijard 13, a Jaramaz i Lučić su se zaustavili na po sedam postignutih poena.