"Mega" Amerikanci lako sa Megom!
Cedevita Olimpija stigla do novog trijumfa.

Povezane vesti
Košarkaši Cedevita Olimpije su kao gosti savladali Megu rezultatom 96:82 (28:17, 22:23, 18:18, 28:24) u meču 13. kola AdmiralBet ABA lige.
Gosti iz Ljubljane do trijumfa su došli na krilima dvojice sjajnih Amerikanaca Jogija Ferela i Džoša Adamsa koji su zajedno ubacili 40 poena. Najjefikasniji na meču bio je Ferel sa 21 poenom, dok je Adams ubacio 19.
Ubedljivo najbolji u ekipi Mege bili su Francuz Malkom Kazalon sa 22 poena i Amerikanac Ahmad Rori koji je ubacio poen manje.
Ekipa Cedevita Olimpije vodila je tokom čitavog dela meča, već na kraju prve deonice "sokići" su imali dvocifrenu prednost (28:17), a sredinom drugog kvartala došli su i do maksimlanih +15 (38:23).
Vratila se Mega na samo šest poena minusa u trećoj deonici (50:44), ali je tim trenera Jurice Golemca brzo vratio dvocifrenu prednost.
U četvrtoj četvrtini Cedevita Olimpija je rutinski zadržala prednost i stigla do nove pobede.
Nakon trijumfa nad Megom Ljubljančani su na skoru od 10 pobeda i dva poraza, dok je Meg poslednja u AdmiralBet ABA ligi sa samo tri pobede u 13 utakmica.
0 Komentara