Mega, konačno!

ponedeljak 04.04.2022.
19:46

Posle sedam uzastopnih poraza u AdmiralBet ABA ligi, ekipa Vlade Jovanovića konačno upisala trijumf.

AdmiralBet ABA liga/Zadar/Zvonko Kucelin

U utakmici 25. kola AdmiralBet ABA lige, ekipa Mege je večeras kao gost savladala domaći Zadar rezultatom 85:81.

Ovo je deveta pobeda Mege u sezoni, a prva posle sedam poraza u nizu, dok su Zadrani ostali na sedam pobeda, a ovo im je šesnaesti poraz i još uvek im preti odlazak u baraž za opstanak u ligi.

Posle ravnopravnog prvog poluvremena, Mega je u trećoj četvrtini zaigrala znatno bolje, pre svega u odbrani i na kraju ove deonice stekla šest poena prednosti - 60:54.

Poslednju četvrtinu obeležio je pravi ''trojkaški obračun'', pogađali su i jedni i drugi u šutu za tri poena, a sve je začinio košarkaš Zadra Džastin Karter spektakularnim zakucavanjem.

Međutim, Mega je sve to vreme imala blagu prednost, Zadrani su jurili rezultat, nisu se predavali, ali Jovanovićev tim je uspeo da izdrži njihove nalete i na kraju u penal završnici izbori pobedu na koju je dugo čekao.

Boriša Simanić je sa 21 poenom predvodio ekipu Mege do pobede, a pratio ga je Cerovina sa 17 poena i sedam skokova. U ekipi Zadra najbolji Drežnjak sa 20 poena i osam skokova.