Mega Leks prvi polufinalista Kupa Radivoja Koraća!

Autor: Milovan Longinov
četvrtak 18.02.2016.
18:48

Košarkaši Mega Leksa prvi su polufinalisti Kupa Radivoja Koraća nakon što su danas savladali ekipu Konstantina rezultatom 78:61 (13:17, 22:15, 24:20, 19:9).

bcmegabasket.net

Izabranici Dejana Milojevića su uz dosta muke došli do pobede nad slabijim rivalom.

Konstantin je odigrao odličnu utakmicu, poveo je u prvo četvrtini koju je rešio u svoju korist - 17:13.

Mega je uspela da konsoliduje svoju igru i da se vrati u drugoj četvrtini. Mega posle nekoliko minuta dolazi i do prvog vođstva na meču 24:23.

Rezultatska neizvesnost i klackalica vodila se tokom čitave druge četvrtine i tek je u poslednjoj sekundi zakucavanjem Zagorca Mega imala +3, pa je tim Dejana Milojevića na poluvreme otišao rezultatom - 35:32.

Sredinom treće četvrtine Mega je došla do najvećih +8, ali je ekipa Konstantina predvođena Savićem i Tasićem uspela da se vrati i priđe na tri poena zaostatka - 52:49. Mega je novom mini serijom ipak uspela da na poslednju pauzu ode sa +7 - 59:52.

Tek u poslednjoj deonici, Mega je dodala gas i zaigrala na svom nivou i došla do ubedljive pobede. Tim Dejana Milojevića poslednju četvrtinu dobio je rezultatom 19:9.

Najefikasniji u timu Mege bili su  Simeunović i Zagorac sa po 15 poena, a pratili su ih Jaramaz sa 13 i Janković sa 11.

Na drugoj strani daleko najbolji bio je Tasić koji je ubacio 23 poena.

U polufinalu, Mega će se sastati sa boljim iz duela između Metalca i čačanskog Borca.