ponedeljak 18.12.2023.
20:12

Posle Cibone i Zadra, pobedili i Splićani.

AdmiralBet ABA liga/Split/Ivica Cavka

Košarkaši Mege poraženi su večeras na gostovanju u Splitu, u utakmici 12. kola AdmiralBet ABA lige.

Splićani su ovaj meč dobili sa ubedljivih 88:73, i tako stigli do četvrte pobede u ovih 12 kola, od toga treće u poslednja četiri kola. Mega je nastavila seriju poraza, ovo joj je treći u nizu, ukupno sedmi i trenutno je na devetom mestu na tabeli sa skorom 5-7.

Mega je imala blagu prednost na kraju prvog poluvremena, ali je nastavak meča doneo znatno bolju igru Splićana, pogotovo u poslednjoj četvrtini koju su dobili sa 26:16.

Perković i Šorter sa po 20 poena i Fandenburg sa 14 poena i 9 skokova predvodili su ekipu Splita do pobede, a u Megi su bolji od ostalih bili Plavšić sa 17, Đurišić i Topić sa po 14 poena.

U sledećem kolu Split će gostovati Crvenoj zvezdi, a Megu očekuje duel na svom terenu protiv Igokee.