ponedeljak 23.01.2023.
22:01

Dramatično do samog kraja u 16. kolu AdmiralBet ABA lige.

Mega MIS/Ivica Veselinov

Košarkaši Mege pobedili su Zadar rezultatom 80:77 (24:20, 16:18, 17:20, 23:19) u okviru 16. kola AdmiralBet ABA lige.

Zadar je dobro otvorio meč i vezao tri trojke, međutim Mega je posle serije gostiju počela da se budi pre svega zahvaljujući Rudanu i na kraju prve četvrtine pole 24:20.

Neizvesnost se nastavila i u drugoj deonici, igralo se koš za koš, ali su domaći ponovo stekli minimalnu prednost na pauzi 40:38.

Po povratku na teren Zadar je preko Božića izjednačio, a potom zahvaljujući mini-seriji u finišu trećeg kvartala preokrenuo na jedan koš prednosti pred poslednjih 10 minuta meča.

Digli su gosti prednost na osam poena zahvaljujući šutu sa distance, Mega je trojkama Kazalona i Cerovine stigla zaostatak i poenima Rudana i trojkom Uskokovića preokrenula rezultat.

Megu su predvodili Rudan sa dabl-dabl učinkom od 16 poena i 13 skokova, Grbović je upisao 10, koliko i Kazalon i Đurišić.

Najefikasniji kod Zadra bio je Božić sa 24 poena, devet skokova i sedam asistencija, Jordano je upisao 18, a Drežnjak 10.

Utakmici je prisustvovao selektor košarkaške reprezentacije Srbije Svetislav Pešić.