20:15

Pobeda Efesa u 25. kolu EL.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT/2022

Hrvatski stručnjak Tomislav Mijatović je uspeo da razbudi ekipu Efesa.

U svom prvom meču kao prvi trener Efesa posle otkaza koji je dobio Erdem Džan, savladao je ekipu Armanija iz Milana rezultatom 79:73.

Neizvesno je bilo u prvoj četvrtini, zahvaljujući Plajsu domaćin je stigao do prednosti, ali je onda gost stigao do ozbiljne prednosti zahvaljujući Tonutu, Mekgruderu i Mirotiću. Bilo je i +13 posle trojke Mekgrudera za Armani, ali se Efes vratio u trećoj četvrtini.

Larkin je serijom 5:0 pokrenuo Efes, gosti su čekali 3 i po minuta na prvi koš u drugom poluvremenu, a posle dve trojke Plajsa domaći su stigli do poena prednosti.

Domaći su igrali kao u transu, stigli su i do neverovatnih 14 poena viška pred poslednju deonicu.

Bila je to dovoljna zaliha, Efes je slavio zasluženu pobedu, sada je na 10-15, kao i Milano.

Larkin je imao 19 poena, 6 asistencija, Plajs je dodao 17 poena. Kod gostiju Mekgruder 16 poena, Šilds 17, Vojtman 16. Mirotić je dodao 6, Nejpir 7 uz šut iz igre 2-7.