23:15

Odigrane su utakmice 12. kola EK.

@KKBuducnostVOLI/Twitter

Košarkaši Budućnosti pobedili su Šljonsk u 12. kolu Evrokupa rezultatom 80:79.

Poveli su domaći posle prvih 10 minuta 22:15, ali je Budućnost uspela da preokrene u nastavku i osvoji drugu četvrtinu 21:12 i stekne prednost na poluvremenu 36:34.

Otvorili su Podgoričani treći kvartal serijom od 10:0 i poveli 46:34. Međutim, uspeo je Šljonsk da se povrati iz ovog minusa, ali tek toliko da smanji na jednocifren zaostatak.

Posle apsolutne dominacije Budućnosti u prvom delu poslednje četvrtine, usledio je preokret, Šljonsk je prišao na posed zaostatka, potom je Mekadu promašio jedan penal, da bi Brajant šutirao trojku u poslednjem napadu, što nije bilo dovoljno za izjednačenje, pa je Budućnost na kraju slavila za pola koša.

Najefikasniji kod pobednika bio je Ferel sa 17 poena, Rajt je upisao 12, Džons i Mihailović po 11.

Brajant je predvodio Škljonsk sa 18 poena, dok je Dušan Miletić stigao do dabl-dalb učinka od 17 poena i 11 skokova.

U ostalim mečevima Huventud je pobedio Vulvse 94:79 u gostima, Hapoel je slavio protiv Venecije 100:81, London lajonsi su pobedili Prometej 89:88, Pariz je bio bolji od Hamburga 120:91.