Milioni za Oturua - Centar Hapoela ove uslove ne može da odbije!
Sve je izvesnije gde će igrati naredne sezone.
Povezane vesti
Ponoćno saopštenje Valensije: ''Janakopulos prevršio svaku meru! Žalićemo se!''
Ataman šokirao na konferenciji: ''Šta je ovo?! Deset policajaca došlo da uhapsi našeg predsednika, generalnoig menadžera...''
Čović o ''žrtvovanju FMP-a'' da bi se spasila Zvezda: ''Ponekad kažem šta nam je to trebalo''
NCAA sve atraktivniji - Virtus ostaje bez Nijanga?
Jedan od najboljih evroligaških centara Den Oturu sve je bliži tome da ostane u Hapoelu iz Tel Aviva i naredne sezone, a izraelski klub čini sve da ga, uprkos interesovanjima drugih ekipa, zadrži u svojim redovima.
Kako saznaje poznati košarkaški portal "Pianetabasket", učesnik plej-ofa Evrolige uveliko radi na eliminisanju dve klauzule u postojećem ugovoru nekadašnjeg centra Anadolu Efesa, nudeći mu novi, još unosniji trogodišnji ugovor.
Oturu je prilikom letošnjeg dolaska u Tel Aviv sklopio ugovor koji sadrži izlaznu klauzulu od pola miliona dolara dolara u slučaju prelaska u drugi evroligaški tim ili 850.000 američki novčanima, ukoliko bi želeo da ga kupi neki NBA tim.
Iako nema zvaničnih informacija da su za Oturua zagrizli "preko bare", Panatinaikos već neko vreme vreba rasplet situacije sa igračem koji je nosilac igra Hapoela uz bivšeg kolegu iz Efesa Ilajdžu Brajanta.
Isti izvor dodaje da je Hapoel spreman da Oturuu ponudi novi, trogodišnji ugovor sa platom od tri miliona dolara po sezoni, što mi bilo za milion više u odnosu na dosadašnja primanja.
Jasno je da Amerikanac ovo ne bi trebalo da odbije i da bi u narednim sezonama mogao da čini stub igre u reketu tima Dimitrisa Itudisa.
0 Komentara