Miljenici "Gobara" blizu finala u Nemačkoj!

ponedeljak 30.05.2022.
23:40

Na korak su od borbe za trofej.

Pedja Milosavljevic / STARSPORT

Košarkaši Bajerna savladali su Bon u gostima posle velike drame sa 82:81 i poveli sa 2-0 u polufinalnoj seriji prvenstva Nemačke.

U prvoj četvrtini igralo se u rezultatskom egalu, prednost je uglavnom imao domaći Bon, ali ne veću od šest poena razlike.

Bajern je prvi put uspeo da povede na sredini druge četvrtine (38:35) i završi poluvreme sa vođstvom od pet poena (49:44).

Došla je ekipa Andree Trinkijerija do maksimalnih +8 na startu treće deonice (54:46), ali je Bon brzo uspeo da se vrati u igru i ponovo povede (57:56). Na početku četvrte četvrtine bilo je nerešeno (64:64).

Ušli smo u dramatičnu završnicu, a tamo je više sreće i koncentracije imao favorizovani Bajern. Centar Bajerna Otelo Hanter fauliran je na tri sekunde pre kraja, kod rezultata 81:81. Uspeo je Američki centar da pogodi jedno bacanje i tako doneo važan trijumf ekipi iz Minhena.

Najbolji u ekipi Bajerna bio je Nik Vajler-Veb sa 18 poena,  Nemanja Jaramaz ubacio je 7, a Vladimir Lučić 4 poena.

U ekipi Bona Džeremi Morgan bio je najefikasniji sa 17 poena, po 16 su ubacili Dževonta Hokins i Karsten Tada.

Treća utakmica polufinalne serije, prva u kojoj Bavarci imaju meč loptu, igra se u subotu u Minhenu.