23:03

Nedugo posle osvojenog Kupa, Budućnost sve bliža i odbrani titule.

STARSPORT
STARSPORT

Večeras je počela finalna serija plej-ofa šampionata Crne Gore, borbu za titulu vode Budućnost i Mornar, a u prvoj utakmici u Podgorici slavila je ekipa Budućnosti rezultatom 97:77.

Mornar je u ovo finale ušao u značajno izmenjenom sastavu u odnosu na onaj koji je igrao u ABA ligi, bez stranaca - Pulena, Nidama, Vajtheda, Gejbrijela, Smita, pa su Podgoričani veliki favoriti i to su večeras potvrdili.

Barani su se držali do sredine druge četvrtine, a onda je Budućnost ''dodala gas'' i do poluvremena stekla sedamnaest poena prednosti - 53:36.

Početkom treće četvrtine već je bilo i 66:38 za Budućnost, posle čega je bilo potpuno jasno ko dobija večerašnji meč.

Danilo Nikolić je bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa 20 poena, Amedeo dela Vale je upisao 15, Ivanović 13, a Fedor Žugić 11 poena.

Kod gostiju, Nemanja Vranješ 20 poena, Živanović 17, a Milko Bjelica je upisao 11 poena.

Finale se igra na tri pobede, druga utakmica je na programu u subotu u Baru.