sreda 05.04.2023.
21:35

U okviru plej-ofa VTB lige ekipa CSKA je bez problema stigla do polufinala.

EPA-EFE/SERGEI ILNITSKY

Ukupnim rezultatom 3:0 ekipa CSKA je savladala Avtodor iz Saratova i tako je stigla do polufinala plej-ofa VTB lige.

Danas je u Saratovu bilo 67:76.

Saratov je dobro počeo meč, imao je 7:0 i 10:3, pred kraj četvrtine i 22:13, ali su u nastavku poklekli. Od 11 poena viška u jednom trenutku tokom druge deonice, "Armejci" su stigli do izjednačenja, a u trećoj četvrtini su preokrenuli rezultat i prednost nisu ispuštali do kraja meča.

Milutinov je ponovo bio odličan, imao je 15 poena, dodao 12 skokova, ukupan indeks 30, a pratio ga je Dalas Mur sa 16 poena. Davidovac bez poena danas, promašio je svih sedam šuteva iz igre.

Malik Njuman najefikasniji u redovima ekipe srpskog trenera Branislava Vićentića sa 23 poena.

U polufinalu je i ekipa Lokomotive Kubanj koja je savladala Nižnji sa 3:0.

Danas su na svom terenu pobedili sa 92:81 u Krasnodaru i prošli dalje bez problema iako nisu imali prednost domaćeg terena u seriji.

Barford je danas bio najefikasniji sa 26 poena, a kod gostiju je najefikasniji bio Salaš sa 23 poena. Rebić je bio solidan sa 7 poena za 16 minuta.