petak 11.06.2021.
07:44

Baksi dobili uz mnogo tenzija, Juta previše dobra za Klipse?

AP Photo/Rick Bowmer

Iako su odlično počeli lako stigli do dvadesetak razlike, Baksi su na kraju morali da grizu za pobedu. Duel Milvokija i Bruklina je bio prava plej-of košarka. Netsi su uzvratili u drugoj četvrtini, serijom od 31:15 se vratili u meč, a posle toga smo videli pravi rat. Mnogo tenzija, malo poena, strašne odbrane, Durant i Pi Džej Taker u jednom trenutku u bliskom kontaktu, na tri minuta do kraja bilo je 76:76, zatim izjednačenje na 80:80. U poslednjem minutu drama, Midlton je fauliran, odveo je tim na +3 sa linije penala, udvojeni Durant je promašio produžetak.

Kod Milvokija Mildlton 35 poena, 15 skokova, izvukao je utakmicu. Janis je dodao 33, uz ne baš impresivan šut, jednu trojku iz osam pokušaja, 4 od 9 sa penala. Ostatak tim je dao samo 18 koševa. U redovima Bruklina, Durant 30 poena, Irving 22, Hardena nema, Brus Braun je bio dobar sa 16 koševa, ali svejedno, Milvoki je smanjio, ali su i dalje pod pritiskom, novi meč u Viskonsinu je u nedelju.

Donovan Mičel je ubacio 37 poena, odbrana je sprečila devet uzastopnih napada Klipersa, a zanimljivo najbolji igrač Jute se povredio prilikom koša kojim je dotukao rivala. Mičel je prvi igrač Džezera koji je u dva uzastopna meča dao 35+ poena, prvi posle Melouna 1988. godine. Džordžan Klarkson je dodao 24, šest trojki za najboljeg šestog čoveka lige, Gobert je uz 13 poena imao 20 skokova, najviše u plej of karijeri. Kod gostiju koji su sada u "rupi" suočeni sa 0:2, Redži Džekson 29, Pol Džordž 27, Kavaj 21, samo dva poena u poslednjoj četvrtini kada su "Džezeri" prelomili meč.  Klipersi su poveli sa 101:99, ali su onda propustili devet napada u nizu, dozvolili rivali 14:2 seriju, dotukla ih je trojka Džoa Inglsa za 113:103, tri minuta pre kraja.

Juta je imala strašne procente za jednu plej of utakmicu, 20 trojki iz 39 pokušaja, ukupno preko 55% šuta, gosti su igrali dobro, ali domaćin je prosto sjajan, nosi velikih 2:0 na Pacifik, serija se seli za vikend u Los Anđeles.

Milvoki - Bruklin 86:83 (1:2)

Juta - LA Klipersi 117:111 (2:0)