nedelja 13.02.2022.
23:45

Edvards ključ pobede.

EPA-EFE/JASON SZENES

Košarkaši Minesote Tibervulvsa produbili su agoniju Indijane Pejsersa pošto su na gostujućem terenu pobedeli 129:120 u poslednjem meču nedeljnog programa NBA lige.

Ključ pobede gostiju iz Minesote bio je ove večeri izvanredni Entoni Edvards, koji je najveći deo susreta bio nerešiva enigma za poljuljanog domaćina.

Edvards je meč završio sa 37 poena, dok je Rasel ubacio 14 manje. U redovima poraženih istakao se Briset sa 22 poena.

Indijana je kontrolisala meč tokom prve četvrtine, ali su se Tibervulvsi povremeno približavali i nagoveštavali mogući preokret do kraja meča.

Početkom druge četvrtine na scenu je stupio Edvards, koji je zakucavanjem doneo izjednačenje Minesoti.

Od tog trenutka Minesota preuzma kontrolu meča i na poluvreme odlazi sa 12 poena prednosti.

Edvards se potpuno razmahao u ovom delu igre, ali se ni Indijana nije predavala, pa se u poslednjih 12 minuta ušlo sa svega četiri poena prednosti u odnosu na favorizovani tim.

U poslednjoj četvrtini Minesota je održavala prednost, a Indijana tek povremeno pretila, nedovoljno da izbegne novi poraz i svrsta se u red najgorih ekipa na Istoku.