nedelja 01.10.2023.
21:04

Može Nikola i bolje.

2022 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Prvi meč Nikole Mirotića u dresu Olimpije Milano u italijanskom prvenstvu nije bio spektakl.

Olimpija Milano je jedva pobedila ekipu Universo Treviza sa 86:80 na otvaranju sezone u Seriji A, kaskajući tokom čitavog prvog poluvremena. Sledile su serije obe ekipe u poslednje dve četvrtine, a poslednja je pripala domaćem Milanu.

U poslednjih četiri minuta, Olimpija je načinila seriju 13:3, od čak 10 pogodaka sa slobodnih bacanja.

Bivši španski reprezentativac i nesuđeni član Partizana Nikola Mirotić je završio među dvocifrenima sa 12 poena, šutiravši 2/8 iz igre (0/4 za dva, 2/4 za tri, 6/6 sa penala). Tek je start sezone, ekipa se uigrava, pa i Nikola, sigurno će imati mnogo bolje partije nadalje.

Prvi strelac Olimpije Milano bio je Šejvon Šilds sa 22 poena, Aleks Pojtres ga je pratio sa 12 poena. Kevin Pengos je završio sa 10 poena i četiri asistencije.

Džejms Jang je kod Universo Treviza bio najraspoloženiji sa 14 poena.

Olimpiju čeka prvi duel u novoj sezoni Evrolige protiv Fenerbahčea u Milanu.