Moćna Zvezda razbila Bertansov Laboral!

četvrtak 13.11.2014.
22:17

Fenomenalna partija košarkaša Crvene zvezde Telekom na gostovanju u Vitoriji. Treća pobeda crveno-belih u Evroligi ove sezone, prva na gostovanju, i to više nego ubedljiva.

Twitter: KK Crvena Zvezda

Ako ima onih koji su posumnjali u kvalitete ovog tima Zvezde posle poraza od Olimpijakosa u ''Areni'', Luka Mitrović i drugovi su ih večeras sigurno razuverili.

Zvezda je deklasirala Laboral Kuću u Vitoriji, slavili su crveno-beli sa 86-66 i još jednom potvrdili da imaju kvalitet ne samo za Top 16 Evrolige, već možda i za nešto više.

Crveno-beli su maltene čitavim tokom meča imali vođstvo, domaćin se koliko-toliko držao tokom prvog poluvremena, kada je Zvezda imala sedam poena prednosti (41-34), ali je u nastavku na terenu postojao samo jedan tim.

Prednost crveno-belih je rasla iz minuta u minut, španski tim je bio potpuno nemoćan protiv raspoloženih Mitrovića, Vilijamsa i ostalih, pa je epilog i logična posledica svega.

Jedino što je pokvarilo raspoloženje Beograđanima, jeste povreda zgloba Stefana Jovića, koga su u trećoj četvrtini saigrači izneli sa terena i po povratku u Beograd će se znati koliko je ozbiljna povreda reprezentativca Srbije.

A kad su u pitanju najistaknutiji pojedinci, Luka Mitrović je bio najefikasniji u Zvezdi sa 17 poena, odličan je bio i Cirbes sa 15, kao i maestralni Markus Vilijams koji je u svom stilu, fenomenalnim asistencijama dovodio do očaja protivničku odbranu. On je meč završio sa 14 poena i šest asistencija.

Kod domaćih, jedini se istakao Šengelija sa 20 poena, a doskorašnji košarkaš Partizana Davis Bertans je za 22 minuta na terenu upisao 6 poena.

U ostalim mečevima ove grupe, Neptunas je na svom parketu savladao Valensiju sa 94-87, dok je Olimpijakos deklasirao Galatasaraj u Pireju, bilo je 93-66 za grčkog predstavnika.

Hanter sa 16 i Spanulis sa 16 poena predvodili su Olimpijakos do pobede, a kod gostiju Arojo nešto bolji sa 14 poena. Naši prosečni - Micov osam poena, Erceg samo pet u poraženoj ekipi.